Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

  [1]  2  3  4  ... 6  Następna >

Kołobrzeg

08 wrzesień 2011r.

Informacje o najdawniejszych dziejach Kołobrzegu podają podręczniki szkolne. Trzeba wiedzieć, że najdawniejszy Kołobrzeg był położony nieco dalej od brzegu morza, niż obecnie. Tu docierały wyprawy pomorskie pierwszych władców Polski, tu Bolesław Chrobry założył biskupstwo, tu też dotarli woje Bolesława -Krzywoustego. Miasto zaopatrywało znaczną część Polski w sól i ryby, a jednocześnie liczyło się w Europie północnej jako port i ośrodek handlu. Z czasami zamożności i znaczenia miasta wiążą się początki gotyckiej kolegiaty (XIV—XV w.). Godnym uwagi znawcy sztuki jest prezbiterium w kolegiacie. Z czasów wspaniałej przeszłości pochodzą również inne zabytki: ratusz neogotycki z zachowanym fragmentem z XIV w., Baszta Prochowa z XV w., kamienica XVIII-wieczna przy ul. Emilii Gierczak (wystawa muzealna "Dzieje Miasta"), kościół z XIII w. w Budzistowie pod Kołobrzegiem (wystawa muzealna "Pradzieje Ziemi Kołobrzeskiej"), Kołobrzeg, który w czasie ostatniej wojny legł w 82 proc. w gruzach, liczy ponad 30 tys. mieszkańców. Decydujące dla miasta były uchwały Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z 1957 i 1958 r. o odbudowie miasta jako ośrodka uzdrowiskowego i gospodarki morskiej.


Słupsk

01 wrzesień 2011r.

Uchwałą Sejmu z 28 maja 1975 r. Słupsk jest miastem wojewódzkim. Miasto liczy około 73 tys. mieszkańców (1939 r. • 45 tys.). Jest miastem starym. Pierwsza wzmianka historyczna o nim pochodzi z 1015 r. Prawa miejskie otrzymał w 1310 r. Odgrywał wielką rolę będąc siedzibą znaczących w dziejach Pomorza Zachodniego książąt słupskich. W czasie działań wojennych w 1945 r. miasto zostało zniszczone w około 30 proc. Najbardziej ucierpiało stare miast< oraz zakłady przemysłowe.


Mielno

02 styczeń 2011r.

Mielno, jedna bardziej rozpoznawanych miejscowości nadmorskich. Słynie z wielu atrakcji, które oferowane są odpoczywającym tu turystom. Umiejscowienie Mielna pomiędzy Morzem Bałtyckim a jez. Jamno sprawia że istnieje tu specyficzny mikroklimat. Dobre połączenie komunikacyjne sprawiają że Mielno jest atrakcyjną bazą wypadową po okolicznych szlakach turystycznych.


Łeba

03 luty 2011r.

Łeba najbardziej rozpoznawana miejscowość wśród kurortów nad Bałtykiem. Łeba to kurort, w którym nie powinieneś się nudzić.


Góry i Morze

04 styczeń 2011r.

Góry w Polsce przyciągają na wczasy turystów z całego świata, niewątpliwą zaletą będzie możliwość obcowania z nienaruszoną przyrodą. Dobrym pomysłem na wyjazd będą bez wątpienia Karpaty, należy jednak odnaleźć ośrodek w którym nie ma zbyt wielu urlopowiczów. Sporo urlopowiczów wybiera odpoczynek w ośrodkach mniej rozpowszechnionych, w których nie przyjeżdża zbyt dużo turystów.


Urlop nad morzem

05 styczeń 2011r.

ybierając urlop warto przemyśleć nad wczasami nad Bałtykiem. Nasze morze oferuje unikalny mikroklimat, co ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Szerokie piaszczyste plaże, śliczne muszelki i kolorowe kamyki oraz poszukiwanie okazów bursztynów. Wybierając wczasy nad morzem1 można poszukać luksusowych hoteli z bazą SPA, luksusowych pensjonatów, czy coraz lepiej urządzonych pokoi gościnnych. Oferta noclegów w kurortach nadmorskich jest bardzo szeroka, każdy znajdzie w nich coś dla siebie.


Strona 1 z 6,   [1]  2  3  4  ... 6  Następna >