Noclegi nad morzem w Polsce

Łeba, Ustka, Władysławowo, Sopot, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg

 

Puszcza Darzlubska

11 styczeń 2011r.

Puszcza Darzlubska. W kierunku na zachód od Pucka rozpoczyna się olbrzymi kompleks leśny, zwany Puszczą Darzlubską. Obfitowała ona niegdyś w zwierzynę i stanowiła teren wielkich łowów. Szczególnie chętnie wyprawiał się w jej ostępy król Jan III Sobieski — w czasie przyjazdów do sąsiedniego Rzucewa — aby zapolować na żyjącego tu ongiś tura.


Rzucewo - Zamek Jana III Sobieskiego

03 marzec 2011r.

Starostwo Puckie z należącymi doń wsiami, położonymi na urodzajnych kępach, dawało znaczne dochody i stanowiło przedmiot zabiegów Gdańska i magnatów pomorskich. Od 1678 r. starostwo przechodzi na własność Sobieskiego. W kilka lat później otrzymuje król od swej siostry leżące nad Zatoką Pucką Rzucę.


Na Kępie Oksywskiej i Puckiej

19 lipiec 2013r.

Na Kępie Oksywskiej i Puckiej Sopot, Gdynia , Oksywie, Rewa , Rzucewo , Puck , Mechowo ,Piaśnica ,Wejherowo , Reda , Rumia , Gdynia ,Sopot (ok. 120 km). Szczególnie atrakcyjna trasa, umożliwiająca poznanie ważnych historycznie miejscowości, prastarego miasta portowego, cennych zabytków i miejsca masowego ludobójstwa. Wyjeżdżamy al. Niepodległości w kierunku Gdyni. Za wiaduktem kolejowym mijamy po prawej zespół budynków Domu Turysty PTTK